Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba!

 

Akıllı Çocuk Sofrası olarak bundan 13 yıl önce yola çıktık. 2008 – 2016 yılları arasında 2 milyona yakın öğrenciye ulaşarak yeterli ve dengeli beslenme ile fiziksel hareketin önemini aşıladık. Şimdi, çocuklarımıza erken yaşta bilinçli gıda tüketimi alışkanlıkları kazandırmak ve gıda israfının önüne geçecek bir nesil yetiştirmeye yardımcı olmak için ‘Sürdürülebilir Gıda’ konusunu odağımıza alarak yepyeni bir döneme başlıyoruz.

 

Akıllı Çocuk Sofrası web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız yayında

Gıda israfı konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak için ortaya koyduğumuz ‘Manifesto’ ışığında şekillenen web sitemizde, pedagoji ve beslenme alanlarındaki uzman danışmanlarımızın yetişkinlere yönelik üreteceği videoların yer alacağı ‘Eğitimler’ ve düzenli olarak güncellenecek makalelerin paylaşılacağı ‘Faydalı İçerikler’ ile hem aile ve öğretmenlerin hem de çocukların, doğru beslenme alışkanlıkları kazanmalarını ve gıda israfı konusunda bilinçlenmelerini hedefliyoruz. Yine web sitemizde yer alan ‘Gıda İsrafı Testi’ ile her bir hanenin gıda israfı konusunda nerede durduğunu fark etmesini amaçlıyoruz.

 

EBA TV içerikleri ve Zoom toplantıları yakında

Çocuklarımızın gıda israfı ve doğru beslenme alışkanlıkları kazanması konularının işleneceği, eğlenceli ve eğitici animasyon serimiz çok yakında MEB işbirliği ile EBA TV üzerinden yayında olacak. Ayrıca aile ve öğretmenlere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimlerinin paylaşılacağı, Zoom platformu üzerinden gerçekleştireceğimiz ‘online etkinlikler’ ile de bilinçli gıda tüketiminin kapılarını hep birlikte açacağız.

 

Akıllı Çocuk Sofrası ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için www.akillicocuksofrasi.com web sitemizde yer alan ‘Bizden Haberler’ bölümüne göz atabilir, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube uygulaması üzerinden @akillcocuksofrasi’ hesaplarımızı takip ederek bilinçli gıda tüketimi ve sürdürülebilir gıda konularında farkındalığınızı artırabilirsiniz.

Hazırsanız, gıda israfının önüne geçmek için birlikte el ele veriyoruz ve harekete geçiyoruz!