Anadolu Ajansı şirket haberlerinde Akıllı Çocuk Sofrası'nı duyurdu!

" Banvit BRF, 'Akıllı Çocuk Sofrası' projesiyle başta öğrenciler olmak üzere aileleri, öğretmenleri ve toplum genelinde gıda israfı ve bilinçli beslenme konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

İSTANBUL (AA) - Banvit BRF, 'Akıllı Çocuk Sofrası' projesiyle başta öğrenciler olmak üzere aileleri, öğretmenleri ve toplum genelinde gıda israfı ve bilinçli beslenme konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Banvit'ten 29 Eylül Küresel Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü kapsamında yapılan açıklamada, şirketin gıda israfının önlenmesine ilişkin faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Banvit BRF Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Gündüz, sürdürülebilirlik odaklarının yalnızca üretim süreçleri ile sınırlı kalmadığını, aynı zamanda toplumsal alanda yürüttükleri 'Akıllı Çocuk Sofrası' projesiyle gıda israfının azaltılmasına katkı sağlamayı ve bu konuya dikkati çekmeyi hedeflediklerini kaydetti.

...

- 'Gıda israfının önüne geçecek bir neslin yetişmesine destek olmayı hedefliyoruz'

Banvit BRF CEO'su Gündüz, çocuklara erken yaşta bilinçli gıda tüketimi alışkanlıkları kazandırma ve gıda israfının önüne geçecek bir neslin yetişmesine destek olma hedefiyle çalıştıklarına vurgu yaptı.

Gündüz, 'Akıllı Çocuk Sofrası, beslenme ve pedagoji alanlarında uzman danışmanların desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle aile, öğretmen ve çocuk eğitimleri olmak üzere, gıda israfını önleme konusunda kapsayıcı bir yol haritası çiziyor. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasımız yaşanabilir bir dünya. Bugün olduğu gibi bundan sonra da Banvit BRF olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.' değerlendirmesinde bulundu. "

 

Haberin tamamı için tıklatın: Banvit BRF, gıda israfının önlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor (aa.com.tr)